خدمات ما گارانتی هم دارد

در کمترین زمان به راحتی ثبت سفارش کنید.

ثبت سفارش

فهرست خدمات

  • سرویس ماهیانه

    ۰۰۱
  • سرویس فصلی

    ۰۰۲
  • سرویس موردی

    ۰۰۳
هزینه های نهایی بعد از حضور متخصصین مشخص می شود.

قرارداد پشتیبانی 24 ساعته دوربین مداربسته

ازآنجایی‌که اولین هدف رافیکس مشتری مداری بوده و همواره سعی در راضی نگه‌داشتن مشتریان خود داشته، لذا قرارداد پشتیبانی 24 ساعته دوربین مداربسته یکی از خدمات خاص و ویژه رافیکس محسوب می‌شود. به این ترتیب رافیکس با برنامه‌ریزی دقیق و منظم اقدام به ارائه خدمات پشتیبانی سریع و امن نموده است.
امنیت، سرعت، دقت و کیفیت چهار اصل کلیدی رافیکس بوده که کارشناسان این مجموعه پس از دریافت سفارش پشتیبانی در نزدیک‌ترین محل و کمترین زمان به کمک شما خواهند شتافت و در زمان و هزینه‌های شما به‌شدت صرفه‌جویی خواهند کرد.

ویژگی سرویس قرارداد پشتیبانی 24 ساعته

کارشناسان رافیکس با همراه داشتن تجهیزات لازم درروند پشتیبانی سرعت خواهند بخشید. اگر خدمات نصب دوربین مداربسته و تجهیزات دوربین مداربسته متعلق به رافیکس باشد، در بعضی از این پروژه‌ها به‌صورت پیش‌فرض قرارداد سرویس و پشتیبانی پابرجاست.
قرارداد پشتیبانی 24 ساعته دوربین مداربسته رافیکس دارای پلنهای متفاوتی است که در ادامه به هریک از این پلنها اشاره خواهیم کرد:

 سرویس خدمات تماس ماهانه

پشتیبانی تلفنی ماهانه دوربین مداربسته یکی از خدمات ویژه رافیکس است. در این خدمات هنگام قطعی دوربین مداربسته پشتیبانان فوراً در محل حاضر خواهند شد. تجربه کارشناسان رافیکس نشان می‌دهد که همیشه وجود یک مشکل کوچک باعث به وجود آمدن خطاهای بعدی و گاه جبران‌ناپذیر می‌شود. بعد از عقد قرارداد پشتیبانی 24 ساعته دوربین مداربسته در یک تاریخ مشخص کارشناسان خدمات پشتیبانی از Call Center رافیکس با نماینده و یا شخص دارای این سرویس تماس خواهند گرفت و از کمیت و کیفیت پروژه مطلع می‌شوند؛ و در پایان هر دوره گزارشی به مدیر ارائه خواهند که مزایای زیر را دارد:

مزایای سرویس قرارداد پشتیبانی تماس ماهانه

رفع مشکلات احتمالی دوربین
تهیه یک گزارش کامل از نحوه عملکرد پشتیبانان رافیکس و ارائه آن به مدیر
جلوگیری از خطاهای احتمالی یا به‌بیان‌دیگر پیشگیری از خطاها
بررسی سلامت سیستم‌ها

 سرویس قرارداد پشتیبانی ادواری

بعد از عقد قرارداد پشتیبانی ادواری که به‌صورت ماهانه، فصلی یا موردی انجام می‌پذیرد، کارشناسان رافیکس با توجه به نوع قرارداد و در زمان تعین شده از دوربین‌های شما بازدید به عمل خواهند آورد. بعدازآن تمامی تجهیزات مورداستفاده در پروژه به‌صورت لیست وار بررسی می‌شود و در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض اقدامات بعدی انجام خواهد شد.

دیگر خدمات قرارداد پشتیبانی 24 ساعته

از دیگر خدمات سرویس قرارداد پشتیبانی 24 ساعته دوربین مداربسته پس از تست نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سیستم، تست سیستم نظارت دوربین‌ها و DVR یا سیستم رکوردها است، مخصوصاً دوربین‌هایی که در فضای آزاد نصب می‌شوند. ازآنجایی‌که بعد از زمان مشخصی تصاویر دوربین به علت وجود گردوغبار کیفیت را از دست می‌دهند و نیاز به نظافت دارند، لذا این سرویس طی زمان‌های مشخص و بنابر شرایط محیطی پروژه انجام خواهد شد.

 سرویس پشتیبانی آنلاین یا خدمات تلفنی

با توجه به اهمیت داشتن بحث پشتیبانی و نگهداری سیستم دارا بودن یک سرویس پشتیبانی تلفنی و همیشه آنلاین نیاز هر خدماتی است. در این موارد سرعت ارائه خدمات بسیار اهمیت دارد. برای این مورد رافیکس چاره‌ای اندیشید، این مجموعه نزدیک‌ترین کارشناس را از طریق اپلیکیشن و یا آنلاین با شما مرتبط می‌سازد و در صورت عدم دسترسی به اینترنت شما با یک تماس تلفنی در کمترین زمان ممکن می‌توانید مشاوره بگیرید تا در صورت لزوم کارشناسان با سرعت در محل شما حضور یابند.

سرویس قرارداد پشتیبانی نرم‌افزاری

در این سرویس متخصصان تعمیر دوربین مداربسته توسط اینترنت به سرور شما متصل خواهند شد و مشکلات شما را مرتفع خواهند ساخت.
سرویس قرارداد پشتیبانی سخت‌افزاری
پشتیبانی سخت‌افزاری در برخی موارد بسیار مهم و پراهمیت است. در این سرویس در صورت بروز هرگونه مشکل در قطعات و اجرای پروژه دستگاه مشابهی جایگزین دستگاه آسیب‌دیده می‌شود تا موقع رفع عیب هیچ‌گونه نگرانی متوجه پروژه نباشد.